zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


sobota, 20 października 2007
Głosuj! Miej zdanie - akcja blogerów

Głosuj! Miej zdanie - akcja blogerów

Nie miejmy złudzeń - politycy nas nie zostawią w spokoju, nawet jeśli my zostawimy ich samym sobie. Więc jutro - na wybory.

20:42, dominik.uhlig , Barwy kampanii
Link Komentarze (2) »
sobota, 13 października 2007
Tusk się myli w sposób oczywisty

Dzisiejsze "Fakty" TVN pokazały korespondencyjną wymianę zdań między ministrem Aleksandrem Szczygło a Donaldem Tuskiem.

Szczygło oświadczył, że publiczność, która zagrzewała Tuska do walki w debacie zachowywała się jak kibole na stadionach. A Tusk mu na to odpowiedział, że Szczygło najwyraźniej "nigdy nie widział kibola".

A to w sposób oczywisty nieprawda. Bo Szczygło nie tylko widział kibola, ale nawet się z nim spotykał na posiedzeniach Rady Ministrów. Bo Rafał Wiechecki z LPR (na zdjęciu z prawej strony, jedzie z kolegami na mecz) był ministrem gospodarki morskiej w rządzie PiS, LPR i Samoobrony. A Aleksander Szczygło - ministrem obrony w tym samym rządzie.

20:59, dominik.uhlig , Barwy kampanii
Link Komentarze (2) »
piątek, 12 października 2007
Wyborcze gierki

Takie mi kolega podesłał.

http://www.grzegorzkarpinski.pl/gra/index.html

Żeby nie było, że agituję za PO albo przeciw PiS - jak macie jakieś inne fajne wyborcze gierki i animacje zachęcające do głosowania na kandydatów PiS lub innych partii - wklejajcie adresy. Kasował nie będę.

czwartek, 11 października 2007

www.21pazdziernika.pl

piątek, 05 października 2007
Bryki Samoobrony

No i tak. Byłem dziś na konwencji programowej Samoobrony. Pożyczki na wybory nie dostali, więc na sali bida aż piszczy - rozdawano program z 2003 r. i z kampanii w 2006 r. ulotki "Samoobrona - Praca i Samorządność" (w skrócie PiS, żeby podkreślić niebyłą już dziś bratnią przyjaźń).

Ale wyszedłem i moje stroskane o kampanię Samoobrony serce pokrzepił taki widok. Renault w barwach Danuty Hojarskiej, skarbnika związku zawodowego Samoobrona. Żeby to jeden. Trzy takie same stały przed hotelem, w którym była impreza:

I jeszcze dwa autka z taboru Samoobrony: z prawej w barwach szefa klubu Krzysztofa Sikory, z lewej bliskiego Lepperowi posła - Lecha Woszczerowicza.

20:17, dominik.uhlig , Barwy kampanii
Link Komentarze (5) »
wtorek, 02 października 2007
Pomysłowa Samoobrona

To dwie strony maleńkiej książeczki wydanej przez Samoobronę w poprzedniej kampanii wyborczej.

Samoobrona przełożyła na potrzeby kampanii pomysł znany z dziecięcych zabaw: na kilku stronach rysuje się ludzika w kolejnych fazach ruchu. Jak się bardzo szybko przewraca kartki, powstaje wrażenie ruchu.

Historyjka Samoobrony zaczynała się tak: złodzieje rozrywają Polskę (od północy: Józef Oleksy, Jan Rokita, Marek Borowski, Marek Belka i Jarosław Kaczyński). Ale na końcu lądują w więzieniu (tu dodatkowo widać Donalda Tuska i Włodzimierza Cimoszewicza). I co? Efekt znany - kilka miesięcy po wyborach Jarosław Kaczyński przestaje być osobą, która rozkradała Polskę i jako premier staje się szefem Andrzeja Leppera.

niedziela, 30 września 2007
LiD-owe dopalacze

Takimi napojami energetyzującymi wspomagali się dziś działacze LiD-u na swojej konwencji wyborczej. Pomysł generalnie fajny. Chociaż mam wątpliwości, czy po "wyprawie kijowskiej" Aleksandra Kwaśniewskiego odważyłbym się reklamować LiD przy pomocy czegoś do picia.


poniedziałek, 24 września 2007
Wybierzmy przyszłość

Kalendarzyk z kampanii prezydenckiej w 1995 r.

Też już "zabytek", ale że Aleksander Kwaśniewski był główną postacią mijającego weekendu, to jest okazja przypomnieć, jak reklamował się 12 lat temu.

07:49, dominik.uhlig , Barwy kampanii
Link Komentarze (7) »
piątek, 21 września 2007
Nazywam się Ulig, Domik Ulig

W ramach ”Barw Kampanii” element prywatny.

Na kongresie LPR dostałem identyfikator. Pal sześć, że ktoś robi mi błąd w nazwisku, jestem do tego przyzwyczajony. Ale czy w Polsce jest takie imię Domik?

21:54, dominik.uhlig , Barwy kampanii
Link Komentarze (2) »
Postaw na Pawlaka

Zakładam nową kategorię: "barwy kampanii".

Będę pokazywał fajne wyborcze gadżety, które wpadły mi w ręce. Takie jak ten - już o wartości historycznej - podkładka pod piwo z Waldemarem Pawlakiem z kampanii prezydenckiej w 1995 r. Lider PSL zdobył wtedy 4,31 proc. głosów.