zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


czwartek, 30 sierpnia 2007
Pokoleniowy spisek w LPR

W biało-czerwonym miasteczku zbudowanym z inicjatywy Romana Giertycha pod kancelarią premiera odkryłem pokoleniowy spisek! Ligowa młodzież chce odsunąć od władzy Giertycha. Oto dowody:


Na zdjęciu poniżej starszy mężczyzna trzyma tablicę z napisem "Bosak ratuj LPR. Szef zwariował".
Krzysztof Bosak (rocznik 1982) to jeden z najbardziej przebojowych posłów Ligi. Nie dość że był szefem Młodzieży Wszechpolskiej, w wieku 23 lat zdobył mandat poselski i jest rzecznikiem LPR, to jeszcze ma zostać gwiazdą programu "Taniec z gwiazdami".


Wracamy do zdjęcia - tablicę trzyma samotny, sfrustrowany wyborca? Ależ skąd. Przypatrzcie się powiększeniu: widać na nim dobrze porozumiewawcze spojrzenie Wojciecha Wierzejskiego. Poseł dodaje otuchy zwolennikowi Krzysztofa Bosaka.


I kolejna poszlaka. Młodzi posłowie Ligi zza pleców doradzają bojownikowi o odmłodzenie Ligi (od lewej: Szymon Pawłowski i Daniel Pawłowiec).

A to punkt dowodzenia akcją. Z góry sytuację obserwują posłowie: Piotr Ślusarczyk i Szymon Pawłowski. I zastanawiają się: czy Liga pójdzie na Bosaka?

23:07, dominik.uhlig , LPR
Link Komentarze (2) »
czwartek, 21 czerwca 2007
Co jest ważne dla LPR?

Cytuję depeszę Informacyjnej Agencji Radiowej z 15.39

***

Wraca komisja orlenowska

Wicepremier Roman Giertych powiedział, że przekonał koalicjantów do wznowienia prac prowadzonych przez sejmową komisję śledczą, zajmującą się nieprawidłowościami przy prywatyzacji PKN Orlen. Decyzja o powołaniu nowej komisji śledczej zapadła w czasie spotkania Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierami Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem.
Zakres prac komisji obejmie działalność lobbingową Marka D. i jego firmy.
Minister edukacji wyraził nadzieję, że nowa komisja zakończy sprawy rozpoczęte przez komisję powołaną w poprzedniej kadencji. Zdaniem Giertycha komisja powstanie w przyszłym tygodniu.
W Kancelarii Premiera zakończyło się spotkanie, w którym obok Giertycha - brali udział Andrzej Lepper i Zyta Gilowska. Tematem rozmów miała być głównie sytuacja w służbie zdrowia.

(IAR)

***

Bez komentarza.

Wasze - jak zwykle mile widziane

16:46, dominik.uhlig , LPR
Link Komentarze (1) »
piątek, 11 maja 2007
Wszechpolacy ekskomunikują posłów

Wszechpolacy zorganizowali wczoraj konferencję prasową pod Sejmem w sile 2 osób - rzecznik MW Marcin Białasek (z lewej) i prezes Konrad Bonisławski. Wysłali do Papieża list z pytaniem, czy posłowie głosujący przeciw ustawie LPR mogą być ekskomunikowani .

Tuż po udzieleniu informacji posiadającym wielokrotną przewagę liczebno - sprzętową (mikrofony) polskojęzycznym mediom, wszechpolaków zaczęła represjonować policja. Prezes Bonisławski musiał się wylegitymować a policjant (z kilkuosobowym wsparciem) pieczołowicie zapisywał w notesie, że celem wszechpolskiej konferencji prasowej było poinformowanie mediów o liście wysłanym przez MW Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI.

01:04, dominik.uhlig , LPR
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2007
Marek Jurek i PiS spiskują przeciw LPR?

- Część starszych polityków LPR uważa, że wyjście Marka Jurka z PiS to zamach na naszych wyborców - usłyszalem od jednego z posłów Ligi Polskich Rodzin. Skąd takie podejrzenia? - Oni pamiętają dobrze, jak po 1989 r. planowali reaktywację Stronnictwa Narodowego. To się nie udało, bo w tym samym czasie powstało Zjednoczenie Chrześcijańsko- Narodowe Wiesława Chrzanowskiego. To ZChN, a nie SN, było pokazywane w mediach i zdobyło wyborców, na których liczyli. Od tego czasu ZChN, w którego władzach był Jurek zawsze był szczególnym rywalem dla naszego środowiska. A teraz wraca do gry - mówił mi ten poseł.

Political fiction? Mój rozmówca zastrzegł, że sam w taki spisek nie wierzy - bo Jurek po wyjściu z PiS zaczął krytykować swoją partię. Ale - trzeba przyznać, że miękka to krytyka. Marek Borowski odchodził z SLD z większym hukiem. No i jest jasna zapowiedź, że „jurkowcy” będą współpracować z PiS - więc podejrzliwi politycy Ligi mogą się w tych podejrzeniach utwierdzić.

Trudno mi uwierzyć, że Marek Jurek i osoby, które wyszły z nim z PiS były  w stanie „grać” poparciem dla obrony życia w konstytucji. Choć to, że mogą odebrać Lidze część głosów w razie wyborów, jest przecież bardzo prawdopodobne. Na razie Liga uprzedza fakty - parę dni temu przyjęła kilku b. działaczy ZChN. Pojedynek na projekty ustaw, które pokażą kto jest bardziej katolicki, narodowy i konserwatywny - dopiero przed nami.

14:23, dominik.uhlig , LPR
Link Komentarze (1) »
środa, 18 kwietnia 2007
Liga jako matka

Fragment rozmowy z posłem LPR o posiedzeniu rady politycznej.

Ja: - 26 maja macie kongres. Zaraz, zaraz, to chyba będzie Dzień Matki?

- Tak. Coś w tym jest. Liga jako personifikacja matki - zamyślił się poseł.

18:35, dominik.uhlig , LPR
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 kwietnia 2007
I Liga

Czyli mój I wpis o Lidze Polskich Rodzin.

Sejm zeszłej kadencji. Zaczepiam na korytarzu posła LPR Andrzeja Fedorowicza (prawe skrzydło LPR, ostatnio mówił w Sejmie o "ekipie wujka Bronka") - to było w trakcie bojkotu "Gazety" przez LPR.

Ja: Dzień dobry, możemy porozmawiać?

Poseł: - A z jakiej Pan jest gazety?

Z "Wyborczej"

- Z "Wyborczą" nie rozmawiam.

Dlaczego?

- Bo nie piszecie prawdy.

Ale jak mamy pisać, skoro z nami nie rozmawiacie?

-...

Poseł nie kontynuował, oddalając się szybko sejmowym korytarzem.

Czemu tak mi się przypomniało? Bo szykuję sie do przejęcia od Wojtka Szackiego opieki nad LPR. Będę się zajmował Samoobroną i Ligą. Niezły zestaw, prawda?

00:10, dominik.uhlig , LPR
Link Dodaj komentarz »