zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


wtorek, 28 lipca 2009
Żarty żartami, a prezydent nie ma flagi

Pisząc wczoraj o nowej internetowej stronie prezydenta Lecha Kaczyńskiego umknęła mi rzecz najbardziej oczywista i w odróżnieniu do moich żartobliwych refleksji poważna. Zwrócił na nią uwagę na swoim blogu Pan Andrzej Ludwik Włoszczyński.

Pisze on: „Twórcy internetowego „ocieplacza wizerunku" zapomnieli, bo nie śmiem podejrzewać że z premedytacją nie dali, symboliki państwowej RP. Nie ma herbu, godła ani flagi, nawet barw narodowych, i to u głowy państwa oraz zwierzchnika sił zbrojnych. Jest "prezydent.pl" i szlus, a obcy niech się domyślą czego to prezydent.”

Dla porównania zerknąłem na oficjalne strony najważniejszych europejskich i światowych przywódców. U prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego jest i godło i flaga, na stronie premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna flaga, u Baracka Obamy jest i godło i flaga. Na stronie kanclerz Angeli Merkel jest małe godło i akcent w barwach flagi Niemiec. Na stronie naszego prezydenta nic takiego nie ma. I to faktycznie jest rzecz, która kwalifikuje się do natychmiastowej poprawy.

 

16:37, dominik.uhlig , Polityka
Link Komentarze (2) »