zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


wtorek, 31 lipca 2007
Mobbing w koalicji?

”Premier stosuje mobbing wobec Andrzeja Leppera”

- oświadczył wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk 30 lipca na konferencji prasowej Samoobrony i LPR (chodziło o list z prośbą o zrzeczenie się immunitetu).

12:24, dominik.uhlig , Złote myśli
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 lipca 2007
Kto śledzi szefa klubu Samoobrony?

Wczoraj w ”Gazecie" napisałem, że szef klubu Samoobrony Krzysztof Sikora, podejrzewa, że jest śledzony. Nie wie przez kogo, choć typuje, że to ABW lub inne służby.

Poniżej pasjonująca opowieść posła o tym, jak w środę auto posła Sikory i tajemnicza srebrna skoda kluczyły ulicami Warszawy.

część 1 (...przypuszczam, że to ABW lub inne służby...)

część 2 (...od samego Sejmu mnie śledzono... Usłyszałem: ciebie też załatwimy...)

część 3 (...zajechaliśmy ich od tyłu...) 

część 4 (...a może to jakiś tabloid?...)

Krzysztof Sikora to jeden z najbliższych współpracowników Andrzeja Leppera i kandydat na ministra rolnictwa jeśli utrzymałaby się koalicja z PiS. Raczej nie do zaakceptowania dla premiera Kaczyńskiego, który dziś w ”Dzienniku” mówi o koalicji z Samoobroną: - Jeśli (...) będą proponowane nam osoby w rodzaju pana Sikory na ministra rolnictwa, to trudno sobie wyobrazić dalszą współpracę.

Ale czy przy takim braku zaufania liderów Samoobrony i PiS, jakakolwiek współpraca jest jeszcze możliwa?

13:03, dominik.uhlig , Samoobrona
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 lipca 2007
W poniedziałek Wyborcza, a we wtorek Dziennik

Wróciłem z wakacji - i ledwo wróciłem, mogę podać kolejny przykład jak ”Dziennik” nie powołuje się na media, które napisały o czymś przed nimi. Zapowiedziałem, że będę im to wytykał, po tym jak Dziennik dźgnął mnie mieczykiem, zarzucając na swoich łamach złamanie dziennnikarskiej etyki.

W poniedziałkowej ”Gazecie” napisałem, że w niedzielę w Czosnowie, w zajeździe u b. posła Samoobrony Zbigniewa Witaszka spotkali się b. działacze Samoobrony i z kilku partii z Samoobroną w nazwie tworzą jedną, żeby zaszkodzić Lepperowi. O tym spotkaniu napisał też w poniedziałek ”Newsweek”. 

We wtorek o zjednoczeniu pisze ”Dziennik”. Oczywiście nie raczył wspomnieć, że ktoś napisał o spotkaniu u Witaszka przed nimi.

Że nie cytują ”Gazety” - można się po ”Dzienniku” spodziewać. Ale ”Newsweeka”? Przecież i ”Dziennik” i ”Newsweek” wydaje to samo wydawnictwo - Axel Springer. Dziwny jest ten świat...