zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


niedziela, 29 kwietnia 2007
Sztab Euro 2012

Pod koniec ubiegłego tygodnia powstał komitet organizacyjny mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na czele - premier. W składzie - pół rządu. Oczywiście bez żadnych gwarancji, że do czasu mistrzostw Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy będą rządzić krajem.
To wygodne posunięcie PiS, które w razie wyborów pozwoli postawić miliony wyborców- kibiców przed pytaniem: ”Chcecie mistrzostw? To musicie głosować na PiS, żeby sprawnie kontynuować, realizować i procedować”.
Opozycja się oburza, że PiS zawłaszcza mistrzostwa, które powinny być organizowane ponad politycznymi podziałami. Ale niektórym za mało jest rządu w komitecie organizacyjnym mistrzostw. Cytowaną niżej perełkę znalazłem dziś na stronie Samoobrony:
”Brak lidera Samoobrony wśród członków Komitetu to co najmniej nietakt ze strony PiS. Akurat Andrzej Lepper jest jednym z tych ministrów, którzy sami w młodości byli sportowcami. Minister Rolnictwa uprawia zresztą sport do dzisiaj. Oprócz tego jest mecenasem sportu, zwłaszcza sportu na terenach wiejskich i sportu niepełnosprawnych.”
Tak pisze Arkadiusz Jońca - doradca minister pracy Anny Kalaty, jeden z moich ulubionych felietonistów ”Głosu Samoobrony”. Ubolewa, że w prezydium komitetu organizacyjnego nie ma pozostałych liderów koalicji.
”Skoro premier Kaczyński został przewodniczącym Komitetu, to wiceprzewodniczącymi powinni zostać Andrzej Lepper i Roman Giertych. Ewentualnym trzecim wiceprzewodniczącym mógłby wówczas być minister sportu.”
Pewnie. Komitet organizacyjny z triumwiratem koalicjantów. I ”ewentualnie” minister sportu w prezydium komitetu. To ja od razu proponuję, żeby maskotką mistrzostw była Kaczka w biało- czerwonym krawacie, z mieczykiem Chrobrego w ręku.

16:10, dominik.uhlig , Polityka
Link Komentarze (1) »
czwartek, 26 kwietnia 2007
Konkurs: Wygraj krawat Samoobrony!

Ogłaszam pierwszy na moim blogu konkurs okolicznościowy:

Proszę o odpowiedź: kto jest autorem tych wersów:

 

"Czarny to bardzo porządny króliczek;

Koszyczków nie gryzie i nigdy nie sika

Tam, gdzie mu sikać Józia zakazuje.

Gdy sika po tapczanie, bardzo się pilnuje,

By nie obsiusiać Józieńki pościeli.

Podobnie nie zostawia kałuż na podłodze;

Boi się, że Józia rozgniewa się srodze.

No, a to, że czasem w otwartą szufladę,

Którą Józia zostawi w porannym nieładzie,

Czarny nasiusia rosząc je ubrania....?

Wszak sikać do szuflady nikt mu nie zabraniał!"

 

Kto odpowie prawidłowo jako pierwszy, dostanie ode mnie kultowy biało-czerwony krawat Samoobrony

 

P.S. Konkurs jest już rozstrzygnięty - odpowiedź w komentarzach :)

środa, 25 kwietnia 2007
Los Geremka w rękach ”Nieznanego Marszałka”

Bronisław Geremek nie chciał się zlustrować. Tłumaczy, że trzy lata temu złożył oświadczenie lustracyjne, jego wybór klepnęła PKW i europarlament.

Ale intencją autorów lustracji było lustrowanie wszystkich od nowa. Co teraz będzie? W ordynacji do PE jest napisane, że postanowienie o utracie prawa wybieralności wydaje marszałek Sejmu.

Na razie nie wiadomo, czy decyzję w sprawie Geremka będzie podejmował Marek Jurek czy ktoś inny. Ale - jak mówił mi wczoraj w nocy, kiedy zbierałem materiały na ten temat do ”Gazety” pewien profesor: - Jeśli marszałek będzie porządny - wstrzyma się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy lustracyjnej (a to przecież już niedługo).

Profesor nie chciał wypowiadać się pod nazwiskiem - bo jak wyjaśnił - ”prawo ma w tym wszystkim znaczenie dziesięciorzędne”.

11:24, dominik.uhlig , Polityka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 kwietnia 2007
Czeka nas de-UD-kizacja?

Fragment depeszy PAP po naradzie szefostwa PiS nad kandydatami na Marszałka Sejmu (najpoważniejsi kandydaci to szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Paweł Zalewski oraz wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński)

”Jak dowiedziała się PAP od jednego z członków Komitetu, Zalewski jest poważnie rozważany jako kandydat PiS na marszałka, jednak na przeszkodzie może stanąć jego przeszłość (Zalewski był związany z Unią Demokratyczną)”

Wynika z tego, że w PiS gorszą sprawą jest przeszłość w UD, niż w PZPR. Bo Wojciech Jasiński mógł zostać ministrem będąc wcześniej elementem przewodniej siły narodu. A szanse Zalewskiego jak się okazuje osłabia przeszłość w UD.

Skoro już zaczynamy de-UD-kizację, to powoli zaczynam się martwić o przyszłość Kazimierza Ujazdowskiego na stanowisku ministra kultury. Przecież on też ”splamił się” działalnością w UD.

18:49, dominik.uhlig , Polityka
Link Komentarze (1) »
piątek, 20 kwietnia 2007
Marek Jurek i PiS spiskują przeciw LPR?

- Część starszych polityków LPR uważa, że wyjście Marka Jurka z PiS to zamach na naszych wyborców - usłyszalem od jednego z posłów Ligi Polskich Rodzin. Skąd takie podejrzenia? - Oni pamiętają dobrze, jak po 1989 r. planowali reaktywację Stronnictwa Narodowego. To się nie udało, bo w tym samym czasie powstało Zjednoczenie Chrześcijańsko- Narodowe Wiesława Chrzanowskiego. To ZChN, a nie SN, było pokazywane w mediach i zdobyło wyborców, na których liczyli. Od tego czasu ZChN, w którego władzach był Jurek zawsze był szczególnym rywalem dla naszego środowiska. A teraz wraca do gry - mówił mi ten poseł.

Political fiction? Mój rozmówca zastrzegł, że sam w taki spisek nie wierzy - bo Jurek po wyjściu z PiS zaczął krytykować swoją partię. Ale - trzeba przyznać, że miękka to krytyka. Marek Borowski odchodził z SLD z większym hukiem. No i jest jasna zapowiedź, że „jurkowcy” będą współpracować z PiS - więc podejrzliwi politycy Ligi mogą się w tych podejrzeniach utwierdzić.

Trudno mi uwierzyć, że Marek Jurek i osoby, które wyszły z nim z PiS były  w stanie „grać” poparciem dla obrony życia w konstytucji. Choć to, że mogą odebrać Lidze część głosów w razie wyborów, jest przecież bardzo prawdopodobne. Na razie Liga uprzedza fakty - parę dni temu przyjęła kilku b. działaczy ZChN. Pojedynek na projekty ustaw, które pokażą kto jest bardziej katolicki, narodowy i konserwatywny - dopiero przed nami.

14:23, dominik.uhlig , LPR
Link Komentarze (1) »
środa, 18 kwietnia 2007
Liga jako matka

Fragment rozmowy z posłem LPR o posiedzeniu rady politycznej.

Ja: - 26 maja macie kongres. Zaraz, zaraz, to chyba będzie Dzień Matki?

- Tak. Coś w tym jest. Liga jako personifikacja matki - zamyślił się poseł.

18:35, dominik.uhlig , LPR
Link Dodaj komentarz »
Cały naród buduje swoje stadiony

I bardzo dobrze.

* Bo spadnie bezrobocie - do Polski będzie mogła wrócić przynajmniej część emigrantów, którzy za chlebem pojechali do Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Tania siła robocza z Ukrainy została sprytnie wyłączona z konkurencji - będzie budować stadiony u siebie.

* Bo szybko będą budowane nowe drogi, mosty, wiadukty i obwodnice - rząd na protesty ekologów będzie odpowiadać: - Natura naturą, ale nie możemy się patyczkować, bo zostało nam mało czasu.

* Bo nasi wspaniali młodzi kibice z pewnością ze słowiańską gościnnością powitają przyjaciół z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Holandii. Może nie chlebem i solą, ale czymś tam im przysolą.

* Bo spełnia się marzenie narodowców o Polsce od morza do morza. No - może nie do końca Polska, ale to już prawie jak unia z Litwą i Rzeczpospolita Obojga Narodów.

* Bo nie wierzę tym, którzy mówią, że będzie kompromitacja, że nie damy rady. Może będzie tak, że dwa miesiące przed mistrzostwami będzie jeden wielki plac budowy, a trawa będzie kładziona dzień przed meczem. Ale co tam. Udało się zbudować Wawel, odbudować z gruzów Warszawę, zbudować bazylikę w Licheniu - to nie uda się zbudować paru boisk?

* Bo... (zapraszam do rozwinięcia myśli)

p.s. Punkt drugi mnie trochę martwi, w paru innych robię sobie jaja. Ale poza tym naprawdę się cieszę

:)

17:57, dominik.uhlig
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 kwietnia 2007
Bronię Samoobrony

A dokładniej rzecz biorąc, bronię posłów Janusza Maksymiuka i Sandrę Lewandowską przed kolegami z SuperExpressu i Faktu, którzy wywalili na czołówki zdjęcia poselskiej pary topless na egipskiej plaży. Bo nikogo (poza zainteresowanymi i ewentualnie ich rodzinami) nie powinno obchodzić, że dorosły pan z dorosłą panią pojechali sobie do Egiptu, plażowali na leżakach w biało- czerwone pasy i smarowali się olejkami do opalania. Nawet jeśli oboje są przedstawicielami narodu i między nimi jest 30 lat różnicy.

Żeby było jasne - tak samo nie podoba mi się wkraczanie w intymne życie gwiazd filmu, sportu czy muzyki i pogoń paparazzich za tym, żeby zobaczyć jak aktor X zdradza żonę, a aktorka Y zatacza się po przyjęciu. Ale wybór na okładkę Faktu i SE zdjęć Maksymiuka i Lewandowskiej nie podoba mi się szczególnie - oboje powinni być rozliczani za to co robią w Sejmie, a nie za to, co robią w wolnych chwilach.

Posła Maksymiuka niespecjalnie mi szkoda. Koledzy mu gratulują, dołączył do grupy „zarąbistych buhajów” z Samoobrony. Sam zresztą mówi, że chętnie pojechałby znowu do ”Szarm- el- coś tam”. Ale posłanki Lewandowskiej mi żal, mimo, że sama stara się trzymać fason (w TVN wyjaśniała, że „zawsze opala się w toplesie i jej mama też”).

Ale na pewno nie jest jej miło, że w Sejmie koledzy posłowie i dziennikarze obgadują ją za plecami, a sejmowe wycieczki będą ją wytykać palcami.

18:21, dominik.uhlig , Samoobrona
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 kwietnia 2007
To nie zwłoki, to sromotnik bezwstydny

31.07.2005 Berlin (PAP/Reuters) - Silna smrodliwa woń wydzielana przez dorodny okaz grzyba sprawiła, że lokalna policja rozpoczęła poszukiwanie zwłok - podały w niedzielę władze Drezna.

W następstwie kolejnych doniesień mieszkańców, którzy skarżyli się na paskudny zapach w okolicy, pięciu policjantów razem z psem rozpoczęło poszukiwania w lesie w pobliżu niemiecko-czeskiej granicy - powiedział rzecznik policji w Dreźnie.

Jak się okazało, źródłem okropnego smrodu był dorodny okaz cuchnącego grzyba o nazwie sromotnik bezwstydny. "Te grzyby cuchną naprawdę straszliwie" - zaznaczył rzecznik.

(PAP)

wtorek, 10 kwietnia 2007
Hardcore...

...to jest coś co lubię.

Ignite 

Jutro w Warszawie w klubie Progresja. I mam zamiar być na tym koncercie (chociaż będzie ciężko, bo wieczorem Samoobrona spotyka się z premierem Kaczyńskim i coś będzie trzeba o tym napisać)

18:25, dominik.uhlig , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2