zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


Blog > Komentarze do wpisu
Uroczystość desygnowania Prezesa Rady Ministrów

”19 października 2005 roku w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski desygnował Pana Kazimierza Marcinkiewicza na Prezesa Rady Ministrów.

Wręczając desygnację Kazimierzowi Marcinkiewiczowi Prezydent RP powiedział m.in.: wykonując dyspozycje konstytucyjne mam honor desygnować Pana Kazimierza Marcinkiewicza na Prezesa Rady Ministrów w dniu 19 października 2005 roku.
Po wręczeniu desygnacji prezydent Aleksander Kwaśniewski życzył desygnowanemu Premierowi powodzenia w rozmowach koalicyjnych i wyraził oczekiwanie, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł zaprzysiąc rząd Pana Kazimierza Marcinkiewicza.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz ze swojej strony zobowiązał się, że w ciągu dwóch tygodni przedstawi skład koalicyjnej Rady Ministrów.”

To wklejka ze strony Aleksandra Kwaśniewskiego. Nie jestem fanem b. prezydenta, dostrzegam jego błędy i wypaczenia. Ale wklejam link, bo czegoś mi w dzisiejszej imprezie zabrakło.

A to fotorelacja na stronach prezydenta Lecha Kaczyńskiego z desygnowania Jarosława Kaczyńskiego. Też w nieco innym anturażu niż dzisiejsza impreza.

I jeszcze notka prasowa z tej uroczystości, też ze strony Prezydenta Kaczyńskiego:

”Postanowieniem z 10 lipca 2006 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, na podstawie art. 154 ust. 1 Konstytucji RP desygnował Jarosława Kaczyńskiego na Prezesa Rady Ministrów.
Zwracając się do zebranych Prezydent RP powiedział m.in.:
„Dochodzi dziś do zmiany gabinetu, rzeczy normalnej w demokracji. Tym razem zmiana gabinetu następuje w ramach tej samej koalicji rządowej. Chciałem raz jeszcze skorzystać z okazji, by podziękować Panu Premierowi Marcinkiewiczowi i całemu jego gabinetowi za wkład w przebudowę Rzeczypospolitej. Obóz polityczny, który od zeszłego roku sprawuje w Polsce władzę, ma jeden cel główny – przebudowę Rzeczypospolitej właśnie, uczynienie jej lepszej. Tego dzieła podjął się przed ponad ośmioma miesiącami gabinet Kazimierza Marcinkiewicza. Jestem najświęciej przekonany, że dzieło to będzie z dużą energią kontynuowane. Nowemu premierowi, osobie desygnowanej na premiera, panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu życzę powodzenia w misji utworzenia rządu i powodzenia w budowie zrębów IV Rzeczypospolitej.”

piątek, 09 listopada 2007, dominik.uhlig

Polecane wpisy

  • Żarty żartami, a prezydent nie ma flagi

    Pisząc wczoraj o nowej internetowej stronie prezydenta Lecha Kaczyńskiego umknęła mi rzecz najbardziej oczywista i w odróżnieniu do moich żartobliwych refleksji

  • A jednak o Ziobrze

    Politycy PiS - dziś Zbigniew Ziobro - przekonują, że media (w tym "Gazeta") przeinterpretowały wystąpienie Lecha Kaczyńskiego sprzed Muzeum Powstania

  • The best of komisja

    Byłem dziś na posiedzeniu komisji uchylającej immunitet Ziobrze. I wiecie co? Mimo, że poniżej zrobiłem wybór co weselszych wypowiedzi, zrobiło mi się smutno. B

Komentarze
2007/11/09 22:06:35
No comments.
-
2007/11/10 10:14:52
...a wiecie co najbardziej mnie wkurza? Że ONI - tzn. Prezydent, Kaczyński - Premier, Kancelaria Prezydenta ustami M. Kamińskiego - próbują wmówić Polakom, że wszytko jest OK, że wszytko przebiegło, tak jak powinno - że o co tyle krzyku o formę? liczy się przecież fakt desygnowania itd...i ONI myślą, że mają do czynienia z bandą głupków i ślepców, albo z 3-latkami, którym każdą bajkę można wmówić. No po prostu skandal!
-
2007/11/10 11:20:46
A mnie najbardziej wkurza, źe Kaczyńskim[braciom] uwierzyło 5 mln. wyborców.
-
2007/11/10 13:15:10
Co tu dużo mówić, mały człowiek dosłownie i w przenośni.Mam nadzieję że za trzy lata spuścimy po nim wodę.