zaprasza Dominik Uhlig


Fair play. Free Tibet.

MailWszystko jest tematem
i dlatego
wszystko jest tekstem
- Ryszard Kapuściński.


Blog > Komentarze do wpisu
Czerwony jak Lepper

W 2004 r. dzięki Andrzejowi Lepperowi i głosom posłów Samoobrony Sejm przyjął najgorszą dla SLD i premiera Leszka Millera wersję raportu w sprawie afery Rywina. Wczoraj niespodziewanie pojawiła się informacja, że Miller, który tego pamiętnego dnia prosił Leppera na sali sejmowej "Andrzej, proszę cię, wyjdź" może ciągnąć wyborczą listę Samoobrony w Łodzi. Na nowego wodza czekają struktury osamotnione po aferze, w wyniku której świat zza krat ogląda poseł Stanisław Łyżwiński.

Panowie się przeprosili? Chyba nie - w TVN24 Miller powiedział, że wcale z Lepperem na ten temat nie rozmawiał. Ale wcześniej informację o rozmowach z Millerem potwierdzał rzecznik Samoobrony. Wieczorem zaprzeczył. O co chodzi?

A o to, że Samoobrona na każdym kroku będzie przypominać, że jest "czerwona". Lepper podkreśla że to jedyna prawdziwie lewicowa partia w Polsce. Za głównego rywala obrał Lewicę i Demokratów - określa ich teraz jako „Liberałów i Demokratów”. Liczy na nastawionych socjalnie wyborców. W 2005 r. częściowo mu się udało - przyciągnął kilkoro byłych posłów SLD i z niezłym wynikiem wszedł do Sejmu. Co będzie teraz? Zobaczymy, bo do wyborów jeszcze wiele się może zmienić.

Wielkich szans na sukces jednak Samooboronie nie wróżę. Choć może uda się zrobić plan minimum i wprowadzić do Sejmu grupę najwierniejszych towarzyszy Leppera.

Ale trudno będzie zrozumieć przekaz liderów współrządzącej do niedawna partii, którzy przekonują teraz, że są jedynymi, którzy jeszcze nie rządzili.

wtorek, 11 września 2007, dominik.uhlig

Polecane wpisy

  • Andrzej, proszę cię, wyjdź

    - Andrzej, proszę cię, wyjdź - tak premier rządu SLD, Leszek Miller błagał, by Andrzej Lepper i jego ludzie wyszli z sali posiedzeń Sejmu przed głosowaniem nad

  • 20 minut z Sandrą Lewandowską

    Posłanka Samoobrony Sandra Lewandowska jest znana Polakom przede wszystkim ze wspólnego plażowania w Egipcie z wiceszefem partii Januszem Maksymiukiem i planowa

  • Kto śledzi szefa klubu Samoobrony?

    Wczoraj w ”Gazecie" napisałem, że szef klubu Samoobrony Krzysztof Sikora, podejrzewa, że jest śledzony . Nie wieprzez kogo, choć typuje, że to ABW lu

Komentarze
2007/09/11 08:58:31
KRUS napewno napedzi Samoobronie wyborcow.Dalej bedzie okradal podatnika ,ktory niejednokrotnie nie ma co do garnka wlozyc.
-
2007/09/11 11:24:24
No ja nie wiem czy napędzi. Przecież nawet PO i PiS bronią KRUS. Im też zależy na głosach rolników:
gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4475901.html